16.06.2024
søndag
Tirsdag
23.04.2024
24.09.2024
Torsdag
25.04.2024
26.09.2024
mossogrygge
17°
I dag
Banen er
Åpen
Banen
Rangen er
Åpen
2
aktiviteter i dag
Aktiviteter
Del
Del
ArrowDown_Orange
mossogrygge
ArrowDown_Orange
gb_logo%20(1)
Tilbake
Bengt Arne Lien
Mandag fikk vi den forferdelige beskjeden at Bengt Arne Lien ikke lenger var blant oss. Bengt Arne ble bare 43 år og hadde slitt lenge med en sykdom som dessverre hadde en dødlig utgang. Kona Sølvi og deres tre barn mistet sitt viktigste holdepunkt i livet så altfor tidlig


Publisert: 16. juli 2021
Bengt Arne Lien
Bengt Arne Lien
(15.12.1977 - 12.07.2021)
 
Mandag fikk vi den forferdelige beskjeden at Bengt Arne Lien ikke lenger var blant oss. Bengt Arne ble bare 43 år og hadde slitt lenge med en sykdom som dessverre hadde en dødlig utgang. Kona Sølvi og deres tre barn mistet sitt viktigste holdepunkt i livet så altfor tidlig
Bengt Arne var head pro hos oss på Evje - og drev proshopen for egen regning - fra vi åpnet banen i 2003 og til og med 2015 - og for oss som har vært medlemmer i klubben en stund så minnes vi Bengt Arne som en smilende fyr som alltid var på plass for å gi oss tips og råd - alt for at vi skulle mestre dette fantastiske spillet enda bedre.
Bengt Arne var også klubbens trener og mange av klubbens medlemmer kjøpte sine første golfkøller i butikken hans - gikk på kurs og fellestreninger med han - og ble ønsket god tur med et klapp på ryggen da de gikk ut på sin første golfrunde. Han var flink med nybgynnerne, men var også svært dyktig til å gjøre gode spillere enda bedre, noe som resulterte i at vi gjennom flere år hadde en av landets beste junioravdelinger på guttesiden - og vi tror at et av de største øyeblikkene i BA`s trenerliv var da han kom tilbake med fem blide gutter med NM gull rundt halsen. Han var også Mariannes personlige trener de første årene i hennes profesjonelle karriere
Bengt Arne var opptatt av at medlemmene skulle ha det bra på Evje, og det er nok mange av oss som er evig takknemlige for at han aldri gav opp å gjøre oss til en bedre golfspiller. For Moss & Rygge Golfklubb vil han alltid huskes som vår første "proff" - og et medmenneske vi minnes med glede.
Takk for runden Bengt Arne!